• Čo od nového kurikula očakávame?

• 26.02.2024 16:48
      • Očakávania?
        • Presun ťažiska z odovzdávania vedomostí na rozvoj zmysluplných spôsobilostí a kompetencií žiakov, osvojiť si zručnosti potrebné pre život a perspektívne pracovné uplatnenie a celoživotné učenie sa.

• Pre dnešnú generáciu detí osvojenie schopností učiť sa, nadobudnúť a nestratiť vnútornú motiváciu pre vzdelávanie.

• Kvalitnú vzájomnú spoluprácu všetkých zúčastnených vo výchovnovzdelávacom procese, ktorej výsledkom bude skvalitnenie  školstva. A to nastane, ak vznikne prienik vyškolených a správne motivovaných učiteľov, kvalitných učebníc s metodickými príručkami,  podporujúcich a chápavých učiteľov, spolupracujúcich rodičov,  podpora štátu, ministerstva i zriaďovateľa obce Vinosady.

Chceme, aby sa naša škola stala pre žiakov sprevádzajúcim priateľom na ceste poznávania.