• Matej Tóth na návšteve

• Dnes sme mali vzácnu návštevu. Olympijskeho víťaza z Ria de Janeiro 2016 a majstra sveta v chôdzi Mateja Tótha, ktorý je garantom Športovej akadémie na našej škole. Žiaci sa dozvedeli niečo z jeho života, jeho cesty za dokonalým výkonom a veľkej driny či odriekania, ale i jeho pocitoch pri získaní ocenenní na súťažiach. Tú najvzácnejšiu medailu si deti mohli dať na krk a užili si aj autogramiádu.

• Účelové cvičenie v prírode

• V rámci účelového cvičenia sme sa vybrali na kontrolu lipiek v Lipovej aleji. Poniektoré neprežili, poniektoré sú krásne a darí sa im. Prešli sme sa po Včelárskom náučnom chodníku a dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií o včielkach, ich živote, práci, ale hlavne o ich dôležitosti a nenahraditeľnosti na našej Zemi. Bolo veterno, slniečko zubaté, ale bolo nám super.

• LETEČKO

• ĎAKUJEME

všetkým deťom ZŠ za reprezentáciu na nedeľnej slávnosti "Letečko"  a ochotným rodičom, ktorí našu školu podporili chutnými koláčikmi, veľkonočnými dekoráciami a osobnou účasťou pri predaji.

Výťažok z predaja bude použitý na podporu školy, o použití budete informovaní.

• DOD

• Milí rodičia budúcich prváčikov, ale i širšia verejnosť.

Srdečne Vás pozývame na

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ,

ktorý sa uskutoční v triede 1.A

dňa 11.4.2019 o 17.00 hod.

• Deň učiteľov

• Ďakujeme všetkým odvážnym rodičom, ktorí si nás, učiteľov, k dnešnému sviatku uctili tým, že si vyskúšali toto krásne hoc nie ľahké povolanie. V rámci projektu Malí bádatelia - rodičia učia deti a predstavujú svoje povolania sme si dnes mohli vyskúšať aké je to byť paleontológom, poštovým doručovateľom, podnikateľom a vojakom. Máme za sebou úžasný deň plný krásnych aktivít a nových informácií, ktoré možno ovplyvnia výber budúceho povolania našich detí. ĎAKUJEME!

• ZBER PAPIERA

• Dnes sme slávnostne vyhodnotili zber papiera, ktorý trval mesiac. Poďakovanie si zaslúžili skoro všetci žiaci našej školy, ktorí sa do zberu zapojili.

Špeciálne ocenenie si odniesli dvaja žiaci za výnimočné množstvo prineseného papiera.

Eliška Idešicová 2402 kg

Jakub Pinter 974 kg

Okrem týchto dvoch žiakov sme vyhlásili prvé tri miesta podľa množstva nazbieraného papiera nasledovne:

1. miesto David Darula 141 kg

2. miesto Samuel Bohúň 60 kg

3. miesto Nidal Saleh 58 kg

Najviac nazbieraného papiera priniesla trieda 1. ročníka. Celkovo 246 kg

Všetkým srdečne gratulujeme a ďakujeme.

• Víťazi v kategórii prednes poézie:

1. Ester Mozolová 3.r.

2. Nina Peterská 2.r.,  Richard Vršek 1.r.

3. Samuel Bohúň 4.r.

Víťazi v kategórii prednes prózy:

1. Michal Pavolka 4.r.

2. Sabína Grausová 1.r.

3. Sofia Anna Sedláčková 3.r.

Víťazom blahoželáme! 😀👍

Do okresného kola postupujú víťazi prvých miest. Držíme im palce a prajeme veľa úspechov!

• Týždeň anglického jazyka

• Máme za sebou úžasný týždeň s "native speakers" Luisom z Mexika a Fulanom z Indonézie. Venovali sme sa mnohým aktivitám a hrám k témam ako Moja krajina a tradície, Moje vysnívané povolanie, Moje koníčky, Moja rodina a Svet zvierat... Obrúsili sme si svoje uši a jazýčky v anglickom jazku. V týchto aktivitách by sme chceli aj v budúcnosti pokračovať. Veríme, že sa nám to podarí...😉🏅♥️👍

• TESTOVANIE MONITOR T - 5

• Úspešnosť našich žiakov v testovaní Monitor T 5 dopadla veľmi dobre.

Gratulujeme všetkým žiakom za skvelé výsledky

a reprezentáciu školy !

• OZNAM

• Dňa 29.1.2019 /utorok/ bude z technických príčin vyučovanie len do 12,00 hod. V tento deň budú mať žiaci školskú desiatu aj obed. ŠKD v tento deň v prevádzke nebude. Pre deti si môžete prísť o 12.00. hod.

• Týždeň anglického jazyka

• Budúci týždeň, od 21.1. - 25.1. nás čaká intenzívne vzdelávanie v anglickom jazyku s anglickými lektormi

"native speakers"

Po - Ut   3. a 4. ročník /2. - 5. vyučovaciu hodinu/

St - Št    1. a 2. ročník /2. - 5. vyučovaciu hodinu/

Pi - všetky ročníky

Učíme sa vždy 1. vyučovaciu hodinu, tí ktorí nemajú v ten deň ANJ sa učia podľa rozvrhu.