• PONUKA PRACOVNEJ POZÍCIE

• Základná škola vo Vinosadoch prijme do pracovného pomeru :

• Asistenta učiteľa / pedagogického asistenta
            • Školského špeciálneho pedagóga
            • Sociálneho pedagóga
            • Školského psychológa

Požadované vzdelanie:

Vysokoškolské vzdelanie v zmysle zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle vyhlášky Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR č. 1/2020 o kvalifikačných predpokladoch pedagogických a odborných zamestnancov, VŠ 2. stupňa v danom odbore.

Ďalšie požiadavky:

Schopnosť tímovej spolupráce, samostatnosť, organizačné zručnosti, komunikatívnosť, pozitívny vzťah k práci s deťmi.

Zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Úväzok: 100%

Životopis spolu s motivačným listom a dokladmi o dosiahnutom vzdelaní uchádzač/ka posiela na info@zsvinosady.sk alebo na adresu Základná škola, Školská 49, 902 01, Vinosady do 20.8.2021

Nástup na pracovnú pozíciu: 1.9.2021

• Vyhlásenie o bezinfekčnosti

• Na základe usmernenia ministerstva školstva Vým pripomíname, že stále trvá povinnosť zákonného zástupcu pred nástupom žiaka do školy predložiť Vyhlásenie o bezinfekčnosti pri prerušení školskej dochádzky na viac ako 3 dni. (vrátane sviatkov a víkendov).

Žiadame rodičov, aby vyhlásenie poslali cez EduPage (vyhlásenia/žiadosti) večer pred nástupom, najneskôr však ráno ho treba predložiť pri vstupe dieťaťa do budovy školy.

V opačnom prípade nebude možné, aby žiak vstúpil do budovy školy bez vyhlásenia o bezinfekčnosti.

• INFOGRAFIKA

• Na základe uznesenia vlády sa školy a školské zariadenia riadia COVID automatom.

Od 3.5.2021 nie je potrebné, aby sa zákonný zástupca žiaka 1. stupňa ZŠ preukazoval negatívnym PCR/ATG testom. V platnosti však zostáva i naďalej predloženie vyhlásenia o bezinfekčnosti, ktoré je dostupné na stránke školy. 3.5.21_Vyhlasenie_o_bezinfekcnosti_ziak_a_rodic.doc

• 2% z dane

• Ďakujeme

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov. Tento dar, Vaše 2% pre nás a Vaše deti znamenajú veľa.

Skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu, materiálne zabezpečenie, nové pomôcky či zatraktívnenie prostredia našej školy. Z Vašej strany ide o prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

• ŠKOLA ZOSTÁVA ZATVORENÁ

• Vážení rodičia, z dôvodu náhlej karanténnej situácie a nedostatočného personálneho zabezpečenia nie sme schopní zabezpečiť riadne prezenčné vyučovanie žiakov našej základnej školy tak, ako sme plánovali. Vyučovanie nebude prebiehať ani pre žiakov rodičov, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu.

Predpokladaný nástup žiakov na prezenčné vyučovanie bude po veľkonočných prázdninách v stredu 7. 4. 2021.

Od pondelka 22. 3. 2021 bude prebiehať dištančná výučba podľa doterajších rozvrhov v každom ročníku.

Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme.

• ROZHODNUTIE MŠVVaŠ SR k 8.3.2021

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov vznení neskorších predpisov rozhoduje takto:

Súčinnosťou od 8. marca 2021do 21. marca 2021 mení a dopĺňa rozhodnutie č. 2021/10079:1-A1810 v súlade s podmienkami uvedenými v uzneseniach vlády Slovenskej republiky č. 122 a123 z 28. februára 2021 takto:

1. v časti A. prvom bode písm. a) sa za slovámaterských školách,vkladajú slová „prednostnepre deti zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce,

2. v časti A. prvom bode písm. b) sa za slová „základných školách na prvom stupni“ vkladajú slová „prednostne pre žiakov, ktorí sú deťmi zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce, alebo pre žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu.

Ostatní žiaci sa budú vzdelávať dištančne podľa rozvrhu.

Rodičia, ktorým nie je umožnený home ofice a majú nahlásené dieťa na prezenčnú výučbu, prinesú v pondelok k nahliadnutiu negatívny Covid test a čestné prehlásenie.

• OZNAM

• Predpokladaný návrat žiakov do školy sa ruší z karanténnych dôvodov. To znamená, že od 8.2. - 12.2.2021 bude i naďalej prebiehať výučba dištančnou formou, tak ako doteraz. O zmenách Vás budeme včas informovať.

• OZNAM

• Z dôvodu pretrvávajúcej epidemiologickej situácie a záväzných nariadení sa i v budúcom týždni pokračuje  v dištančnom vzdelávaní. V týždni od 1.2.2021 - 5.2.2021 žiaci do školy nenastúpia. Výpis polročného hodnotenia si žiaci prevezmú po nástupe do školy.

• OZNAM

• Z dôvodu pretrvávajúcej epidemiologickej situácie a záväzných nariadení sa i v budúcom týždni pokračuje  v dištančnom vzdelávaní. V týždni od 25.1.2021 - 29.1.2021 žiaci do školy nenastúpia.

• Vianočné prázdniny

Na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 písm. c) zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov rozhoduje takto:

Vianočné prázdniny sa v školskom roku 2020/2021 uskutočnia vo všetkých

základných školách

v termíne

od 21. decembra 2020 do 8. januára 2021.

Nástup žiakov do školy bude dňa  11.1.2020