• SÚŤAŽ VŠETKOVEDKO

• Koncom roka naši žiaci zabojovali v súťaži Všetkovedko o tituly.

V súboji o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími získali titul Všetkovedka:

Richard Vršek - 2.A, Juraj Briš - 3.A, Ester Mozolová - 4.A.

Všetkovedkom školy sa stal  Richard Vršek z 2.A, ktorý sa okrem toho umiestnil na krásnom 9. mieste zo 7800 žiakov druhého ročníka v celoslovenskom meradle.

Ostatní súťažiaci, ktorí sa do súťaže zapojili získali titul Všetkovedkov učeň.

GRATULUJEME!

• KARNEVAL

• Naše deti v základnej škole si v posledný deň pred jarnými prázdninami užili svoj karneval. Školský klub detí ožil rôznymi fantastickými bytosťami, ktoré poznáme z rozprávok a filmov. Navštívil nás kúzelník, ktorý nám nielen ukázal, ale nás aj naučil rôzne kúzla. Každá maska bola ocenená darčekom z tomboly a deti si vybrali svoje víťazné masky v tajnom hlasovaní. Toto vydarené popoludnie sme ukončili detskou diskotékou s už tradičnými metlovými, stoličkovými či balónovými tancami.

• Korčuliarsky výcvik

• KORČULIARSKY VÝCVIK

Máme za sebou týždenný korčuliarsky výcvik s Happy Kids. Deti sa počas kurzu naučili nielen stáť na korčuliach, ale postupne zdolávať náročnejšie úlohy. Zaslúžene si dnes, na záver, odniesli medaile a mnoho zážitkov. Všetkým gratulujeme

• AIESEC EDUCATE SLOVAKIA

• KOĽKO JAZYKOV VIEŠ, TOĽKOKRÁT SI ČLOVEKOM

Dnes sme ukončili dvojtýždňový intenzívny kurz angličtiny s lektorkami AIESEC EDUCATE SLOVAKIA. Spoznali sme nových ľudí, nové zvyky a kultúru, sme plní zážitkov z kreatívnych aktivít, ale hlavne máme za sebou nezabudnuteľnú skúsenosť komunikácie v angličtine. Venovali sme sa rôznym témam ako: Get to know me and my country, Art of my country, Tradition, Together we can do more, Everyone is different, World biggest lecture, My dream job a I am creative. Veríme, že aj v budúcnosti sa nám podarí pokračovať v tomto úspešnom spôsobe vzdelávania.

• AIESEC EDUCATE SLOVAKIA

• Hneď po vianočných prázdninách sme ani na chvíľku nezaháľali a už máme za sebou prvý týždeň intenzívneho kurzu angličtiny s native speakers Yasmin z Indonézie a Masmou z Azerbajdžanu. Ostýchavé začiatky sa premenili na pútavé lekcie so zaujímavými témami popretkávané množstvom aktivít. Budúci týždeň pokračujeme s brúsením našich jazýčkov v angličtine s novými lektorkami a novými témami.

• Vianočná akadémia

• Milí rodičia,

srdečne Vás pozývame na vianočnú akadémiu s názvom

„Čarovný rok“,

ktorá sa uskutoční vo štvrtok 19. decembra 2019 o 16.30 h. v školskej jedálni.

Po programe bude nasledovať  malé občerstvenie v triede 1.A.

Tešíme sa na Vás!

• V krajine remesiel

• Naši žiaci sa v minulom školskom roku v rámci práce v krúžku Tvorivé dielne  zapojili do súťaže, ktorú vyhlásilo Ústredie ľudovo-umeleckej výroby. Téma znela: "V krajine remesiel".

Žiaci: Evelin Herrmanová, Viktor Krajčovič, Denisa Gubani a Michal Halmo získlali uznanie za výrobu vtáčikov zo šúpolia.

Kolektív 3. a 4. ročníka získal uznanie za kraslice a Matej Ďurian získal uznanie za drôtenú misku s tanierikom.

Veľké poďakovanie patrí Ing. Zdenke Jurkovičovej za jej trpezlivosť a prácu s deťmi.

• SÚŤAŽ VO VARENÍ GULÁŠU

• Milí rodičia, pozývame Vás na súťaž vo varení gulášu, ktorá sa uskutoční v sobotu /12.10./. Naša škola sa pod záštitou ZRŠ i tento rok zapojí do súťaže. Príďte podporiť i povzbudiť náš tím.

Zároveň Vás prosíme o napečenie rôznych koláčov, ktoré budeme predávať. Zarobené peniaze poslúžia žiakom našej školy na zakúpenie rôznych pomôcok či podujatia. Nakrájané koláčiky môžete nosiť do školy už v piatok do 17.00. hod., alebo v sobotu

od 9.00 - 10.00 hod.

Ďakujeme.

• Plenárne ZRŠ

• Dňa 9. septembra 2019 (pondelok) Vás srdečne pozývame na Plenárne ZRŠ, ktoré sa uskutoční v jedálni ZŠ o 16.30 h.

Po plenárnom ZRŠ budú nasledovať triedne stretnutia.

Účasť rodičov nutná!

• Slávnostné zahájenie školského roka 2019/2020 sa uskutoční dňa 2.9.2019 /pondelok/ o 8.00 h. na nádvorí ZŠ.

• LETNÉ PRÁZDNINY

• Deťom želáme krásne letné prázdniny, veľa nezabudnuteľných zážitkov a učiteľom veľa oddychu.

Stretneme sa opäť 2.9.2019 o 8.00 h.

• PROJEKT HYPERICUM

• Milí rodičia, návštevníci web stráky,

dovoľujeme si Vás požiadať o Váš hlas za projekt našej základnej školy pod názvom:

HYPERICUM - prírodovedecké centrum v prírode.

Hlasovať môžete na

alebo priamo na stránke: https://rozhodni-bsk.sk/ do 20.6.2019

Všetkým Vám vopred ďakujeme

• CYKLOTURISTIKA