• VEĽA ŠŤASTIA NAŠI ŠTVRTÁCI!

•

Naši štvrtáci odchádzajú do 5.ročníka  základných škôl v Modre a v Pezinku. Prajeme Vám úspešný "let" na II. stupni ZŠ!

• ŠKOLSKÝ VÝLET

•

Školský výlet sme si dosýta užili. Pri plavbe loďou nás očarili krásy nášho hlavného mesta. V rodinnom športovo-zábavnom centre KidsHouse sa „vyšantili“ nielen deti, ale aj rodičia.

• ORGANIZÁCIA VYUČOVANIA  26. 6. – 30. 6. 2017

• 26. 6. Upratovanie tried

27. 6. Odovzdávanie učebníc - 2.,3.,4.ročník (zalepené, vygumované)

28. 6. Športové hry – ZŠ Vinosady, ZŠ Dubová, ZŠ Viničné, ZŠ Limbach

(futbalové ihrisko a telocvičňa vo Vinosadoch)

29. 6. Školský výlet do Bratislavy (odchod 7.45 hod.) - Deti budú odhlásené z obeda.

30. 6. o 8.30 hod. Slávnostné ukončenie školského roka 2016/2017 v školskej jedálni

a odovzdávanie vysvedčení v jednotlivých triedach

Po prevzatí vysvedčenia idú deti na PRÁZDNINY.

V tento deň nemajú obed a ŠKD nebude.

• PEZINSKÁ OLYMPIÁDA V ATLETIKE

• 22. 6. 2017 sme sa zúčastnili Pezinskej olympiády v atletike (ZŠ Fándlyho Pezinok). Spolu so ZŠ Jablonec sme zostavili spoločné družstvo. V štafetovom behu škôl obsadilo spoločné družstvo 3.miesto. Výborný úspech dosiahol Adam Špačinský, ktorý vo svojej kategórii (4.ročník) skončil na 2.mieste.

• UZNANIE - KRAJINA REMESIEL 2017

• V 6.ročníku súťažnej prehliadky výtvarno-remeselnej tvorivosti detí V krajine remesiel 2017 dosiahli

naše deti pod vedením Mgr. Zdenky Jurkovičovej a Dagmar Rumlovej UZNANIE.

V krajine remesiel 2017

Pletky s pletivami

veková kategória: 8 – 11 rokov

1. miesto neudelené

2. miesto neudelené

3. miesto neudelené

Uznanie

Názov práce: Vianočné ozdoby

Meno autora: Branislav Bartoš

Škola/organizácia: ZŠ Vinosady

Pedagóg: Mgr. Zdenka Jurkovičová, Dagmar Rumlová

Uznanie

Názov práce: Štvorcové ozdoby

Meno autora: kolektív žiakov 1. ročníka

Škola/organizácia: ZŠ Vinosady

Pedagóg: Mgr. Zdenka Jurkovičová, Dagmar Rumlová

• MATEMATICKÝ KLOKAN 2017 - VÝSLEDKY

•

Počet zúčastnených žiakov na Slovensku v súťaži Matematický klokan 2017 bol 63 696 žiakov (1.ročník – 11 199 ž., 2.ročník – 10 903 ž., 3.ročník – 7 929 ž., 4.ročník – 7 099 ž.). V našej škole súťažilo 25 žiakov. Medzi 20% najúspešnejších riešiteľov vo svojej kategórii sa umiestnili: Adam Hunčaga (2.ročník), Kristína Fraňová (2. ročník) a Dominika Malíšková (1.ročník). Diplom školského šampióna získala Dominika Malíšková, ktorá vo svojej vekovej kategórii predbehla najviac svojich rovesníkov - 85,2%.

• JÚN

• 1. 6. DEŇ DETÍ

15. 6. MALOKARPATSKÁ KNIŽNICA V PEZINKU  – 1. ROČNÍK

22. 6. PEZINSKÁ OLYMPIÁDA V ATLETIKE

28. 6. ŠPORTOVÉ STRETNUTIE MÁLOTRIEDNYCH ŠKÔL

ZŠ VINOSADY, ZŠ DUBOVÁ, ZŠ LIMBACH, ZŠ VINIČNÉ

29. 6. ŠKOLSKÝ VÝLET DO BRATISLAVY

30. 6. SLÁVNOSTNÉ ODOVZDÁVANIE VYSVEDČENÍ

• V ŠKOLE SA NÁM SPALO DOBRE

• Aké je to byť v noci v škole? Často položená otázka malých školákov. Kolektív učiteľov ZŠ Vinosady pripravil pre deti zaujímavú „Noc v škole“, plnú prekvapení. Prvým prekvapením bola chovateľka pudlíkov pani Rášová, ktorá sa s deťmi rozprávala o vzťahu, spôsobe chovu, výcviku a starostlivosti o psíkov. Nechýbali otázky, odpovede a samozrejme možnosť pritúliť si a pohladkať týchto milých pudlíkov. Druhým prekvapením bol pán Mrkvička (Tibor Hujdič). Rozprával rozprávky tak, že deti aktívne zapájal do deja. Zábavným spôsobom ich motivoval k čítaniu a vzťahu ku knihe. Tretím nočným prekvapením bolo hľadanie pokladu. Bola už tma, ale našťastie sme mali baterky a poklad sme našli. Po večeri sme si umyli zúbky a plní zážitkov sa „šupli“ do spacákov.