• A

• Hlásku A preberieme ako posledné z OSBUA. Piaty týždeň pred nami. Deti sa veľmi tešia na aktivity. Sú pre nich oveľa zábavnejšie ako klasické vyučovanie v iných, bežných školách. Ich reakcie a práce hovoria samé za seba.

Aktivity sa mierne opakujú, žiaci modelujú, kreslia, hrajú sa na detektívov, tancujú, ale už aj čítajú. Stále písmená nepíšu.

Je veľmi dôležité ruku pripraviť na písanie a to chce čas. Preto veľa kreslia na veľké papiere. Farbičky, farby, lepidlá, plastelína a papiere sa míňajú závratnou rýchlosťou.

Po ukončení OSBUA sa pokračuje ďalšími písmenami a čítajú sa dvoj-písmenkové slová z písmen, ktoré sa deti naučili.

Od pondelka vyvodíme písmeno L, ale čítame SA, SO, SU - znovu celý 1 týždeň.

Niekoľko ukážok z vyučovacích hodín:

"A" - z vrchnáčikov

Veľké A - niekoľko krát, rôznymi farbičkami - uvoľnenie ruky        Dokresľujeme anjela

Hľadáme A                                                                  Lepíme A

Čítame A                                                                  Hľadáme a vyfarbujeme

Koláž A - Anjel                                                           Píšeme do múky

Kreslíme do múky                                   Tvarujeme predmety začínajúce sa na A