• JESENNÉ PRÁZDNINY

• Jesenné prázdniny začínajú  vo štvrtok 28. októbra 2021 a končia sa v pondelok 1. novembra 2021.

V škole sa opäť stretneme v utorok 2.novembra 2021.

• VINOSADY PRE UNICEF

• Naša škola sa zapojila do projektu "škola priateľská deťom" a počas školského roka sa budeme intenzívne so žiakmi venovať práve tejto téme. Niektorí si ešte pamätajú na malú Joyce z Kene, ktorej sme pomohli a vďaka nám mohla chodiť do školy. Teraz budeme pomáhať mnohým deťom, ktoré pomoc potrebujú. Každý môže pomôcť zaslaním          SMS na 844 v tvare Vinosady pre Unicef    ĎAKUJEME

• Príkaz starostky obce Vinosady

• Vzhľadom na súčasnú situáciu pri výstavbe kanalizácie na Modranskej, Školskej a  Pezinskej ulici, realizácii pretláčania kanalizácie a vodovodu popod Trniansky potok

vydávam

P r í k a z    s t a r o s t k y   č. 1/2021

s okamžitou platnosťou až do odvolania :

• žiadam všetkých občanov dotknutých ulíc, aby sa nepohybovali , nezdržiavali v danom úseku

• Aby občania svojim pohybom vo vyhradených priestoroch nebránili priebehu realizovania prác a tým neohrozovali vlastné zdravie a životy

• nie je dovolené skupinové stretávanie sa v danom úseku

• taktiež prikazujem vlastníkom vozidiel o rešpektovanie rozmiestneného dopravného značenia stavby a

• zákaz parkovania a prejazdu vozidiel vyhradenými úsekmi realizácie stavby z dôvodu nebezpečenstva úrazu, poškodenia zdravia a vytváranie nebezpečných prekážok a kolíznych situácií.

Príkaz starostky nadobúda účinnosť okamžite

Vinosady, 14.10.2021

Mgr. Ivana Juráčková

starostka Obce Vinosady

Elektronický kontakt: starosta@vinosady.sk, spravne@vinosady.sk, stavebne@vinosady.sk

• Európsky deň jazykov – koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom

• Naši žiaci aj tento rok, cestovali po Európe a spoznávali cudzie jazyky. Samozrejme, len prstom po mape a získavaním informácií z Atlasov, Encyklopédií a z internetu. Výsledkom celotýždňovej aktivity s triednymi učiteľkami sú krásne projekty o Slovensku a okolitých susedných štátoch, ktoré budú zdobiť naše chodby. Prváci si pripravili projekt o Slovensku, druháci o Maďarsku, tretiaci o Českej republike a Poľsku, štvrtáci o Rakúsku a Ukrajine. Aj naše mlsné jazýčky si prišli na svoje. Žiaci si k prezentácii pripravili aj typické pohostenie danej krajiny. Prváci pripravili slovenskú bryndzovú nátierku a syrovú misu, tretiaci poľské krovky a moravské koláče, štvrtáci viedenské rezne a sacherovu tortu. Veríme, že aj takéto jednoduché aktivity pripomínajúce si Európsky deň jazykov podporia u žiakov chuť učiť sa cudzie jazyky a spoznávať cudzie krajiny. Všetci vieme, že znalosti jazykov rozširujú možnosti štúdia, práce, umožňujú mať viac kamarátov, spoznávať a pochopiť cudzie kultúry, čo zas vedie k tolerancii medzi ľuďmi.